zakładki

środa, 16 listopada 2016

Popołudnia bezkarnie cytrynowe z Lemon Cake

Udostępnij ten wpis:
Nie jestem lordem z reklamy. Nie zamienię Wam cytryn w wyskokowy napój bogów, ale  mogę zaprosić Was na lemoniadę ( chociaż o tej porze właściwsza byłaby chyba herbata z cytryną) i ciasto - też  cytrynowe.Chcąc niechcąc niestety nie własnej roboty, chociaż nieskromnie powiem, że w sernikach jestem dobra.

Moje popołudnia już zawsze mogłyby być bezkarnie cytrynowe... Mój świat mógłby mieć żółty kolor i cierpki, charakterystyczny posmak. Przełamany odrobiną słodyczy tworzyłby wraz z kruchością tego świata idealny duet. Obłoczki na niebie śmiało mogłyby zastąpić bitą śmietanę, a tarta skórka owocu z odrobiną cynamonu nadawałaby życiu odrobiny  pikanterii.  Cały transport odbywałby się na prostych w formie  dla odmiany białych talerzach w których pływalibyśmy po Morzu... Żółtym. Łyżeczki  do herbaty robiłyby za wiosła. Jak na karuzeli wirowałyby filiżanki z ciepłą delikatnie cytrynową cieczą. Na niebie przez cały czas świeciłoby nam ogromne , cytrynowe słońce.


Ludzie ubrani byliby w skórkę , którą łatwo dałoby się zdjąć i odkryć, co właściwie kryje się tam- w środku. Z pestkowych serc miłość wylewałaby się jak sok. Fortuna toczyłaby się plastrem, a miód jednoczył. W słodko- kwaśnym życiu byłby czas , by przysiąść razem ( miód to jednak dobre spoiwo). Zamiast kominka na środku paliłoby się świeczkowe także cytrynowe ognisko. Rozpływający się aromat Lemon Cake zastąpiłby nasze dotychczasowe bezzapachowe powietrze. Co ja mówię? Przecież tak nie mogłoby być... tak jest! Zawsze wtedy gdy z kubkiem gorącej herbaty (obowiązkowo z plastrem cytryny) siadam wygodnie w fotelu, otulam się przyjemnie miękkim kocem i zapalam świecę...💛💛💛
"Słońce na wylot przenika przez głowę

Życie mi płynie przy tobie cytrynowe, cytrynowe

Szczęście na co dzień odbiera mi mowę

Popołudnia bezkarne i cytrynowe, cytrynowe..."

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze są Waszą odpowiedzią na moje posty.
Dziękuję za cenne uwagi w nich zawarte, opinie, miłe słowa...
Autoreklama nie jest tu mile widziana.Zawsze odwiedzam blogi osób , które zostawiają coś od siebie;)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia