zakładki

poniedziałek, 17 lipca 2017

Macerat ze skrzypu polnego - właściwości, działanie.

Udostępnij ten wpis:
Kolejna pora roku cieszy nas swoim bogactwem.Korzystając z okazji postanowiłam uzupełnić braki w swoich olejach ziołowych i zabrałam się za wykonanie ich z  kilku roślin. Wiele z nich to produkty uniwersalne, które sprawdzą się nie tylko w pielęgnacji ciała czy twarzy, ale i włosów. O ile lubicie oleje, bo zdaję sobie sprawę, że to przyjemność nie dla każdego.Dostęp do nieskażonych opryskami łąk niewątpliwie ma swoje plusy. Udało mi się w tym roku zebrać zarówno zioła celem wysuszenia jak i przetworzenia  w sposób który zaraz opiszę. Po pierwsze warto sprawdzić jakie rośliny dzięki swoim właściwościom mogą być remedium na Wasze kłopoty. Ja zdecydowałam się na wykorzystanie ziół przyśpieszających gojenie czy wpływających na poprawę ogólnego stanu skóry. Specjalne miejsce w mojej naturalnej pielęgnacji zajmuje skrzyp polny.


Zebrane ziele pokroiłam na kawałki i umieściłam w szklanej butelce zalewając je olejem słonecznikowym. Należy pamiętać, by wykorzystywane rośliny zostały całkowicie zakryte. Zapobiegnie to m.in pleśnieniu. Następnie butelkę zakręciłam i odstawiłam na skąpane w słońcu okno. Przez okres 5 tygodni codziennie wstrząsałam buteleczką obserwując zachodzące w zanurzonej roślinie zmiany. Mój macerat potrzebował czasu, ale proces ten można przeprowadzić w przyśpieszonej wersji.  Wówczas należy zalany olejem surowiec wstawić do kąpieli wodnej na 2-3 godziny ( nie gotować). Można także  przez trzy kolejne dni wstawiać mieszankę do kąpieli wodnej na około godzinę. 
Gotowy olej roślinny przelewamy przecedzając przez drobne sitko lub gazę do butelki wykonanej z ciemnego szkła. Od tego momentu cieszymy się mocą jaka płynie z ziół. WAŻNE! Macerat nie lubi słońca.


MACERAT ZE SKRZYPU POLNEGO- DZIAŁANIE:

 ➤ przeciwzapalne 
 ➤ściągające
 ➤uszczelniające 
 ➤mineralizujące


Skrzyp sprawdzi się w pielęgnacji cer trądzikowych i problematycznych. Działa oczyszczająco na skórę, wzmacnia odporność i poprawia elastyczność naskórka.Zastosowany na włosy sprawia, że stają się one mocniejsze , bardziej lśniące. Dodatkowo ograniczone zostaje ich wypadanie.Macerat ze skrzypu nadaje się także jako dodatek do kąpieli.Wpłyną one  nie tylko na poprawę elastyczności, ale dodatkowo wspomogą proces uwalniania organizmu od toksyn. Z maceratem ze skrzypu polnego polubią się również osoby ze skłonnością do pękających naczynek, dzięki jego wzmacniającym  właściwościom.


Wykonujecie  samodzielnie maceraty czy może korzystacie z gotowych wersji?Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze są Waszą odpowiedzią na moje posty.
Dziękuję za cenne uwagi w nich zawarte, opinie, miłe słowa...
Autoreklama nie jest tu mile widziana.Zawsze odwiedzam blogi osób , które zostawiają coś od siebie;)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia