zakładki

poniedziałek, 4 września 2017

Czym kierować się przy wyborze lakieru do włosów? Nietypowe zastosowania lakierów. Szeroka gama produktów Ronney.

Udostępnij ten wpis:
Gumy, pianki, musy, żele i lakiery to zaledwie część dedykowanych włosom produktów, których celem jest utrwalenie  fryzury i utrzymanie jej nienagannego wyglądu przez wiele godzin. Dzisiaj skupimy się na tych ostatnich. Wspólnie poznamy sposoby na ich aplikację oraz odkryjemy czym kierować się przy wyborze tego idealnego. Jako posiadaczka krótkiej fryzury mogę sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa unosząc swoje włosy u nasady lub tworząc totalny nieład. Zdecydowanie ta druga opcja podoba mi się bardziej, ale do jej wykonania potrzebuję kosmetyków o przedłużonej trwałości i naprawdę skutecznym działaniu. Niestety większość żeli i gum powoduje u mnie nadmierne przetłuszczanie dlatego w większości przypadków byłam zmuszona zrezygnować z ich dalszego stosowania. Obecnie posiadam jedną pomadę z pomocą której udaje mi się uzyskać zadowalający mnie efekt. W większości przypadków "ratuję się" lakierem do włosów z kilku prostych powodów. 


PLUSY LAKIERÓW DO WŁOSÓW

 • łatwy sposób aplikacji, 
 • szybkie działanie = oszczędność czasu
 • szeroka gama produktów o różnym przeznaczeniu i stopniu trwałości
 • niska cena przy wysokiej wydajności
 • możliwość poprawek lub zmian w fryzurze
 • łatwe usunięcie resztek z włosów* 
* W przypadku dobrych lakierów do włosów możliwe jest niemal całkowite ich wyczesanie .Zwłaszcza w przypadku krótkich fryzur.


Pierwszy lakier do włosów  powstał w latach 40. ubiegłego wieku. Jego bazę stanowiła naturalna żywica np. szelak. W latach 70. zaczęto eksperymentować z wykorzystaniem freonu jako gazu pędnego. Obecnie produkowane lakiery opierają się zwykle na mieszance żywic polimerowych rozpuszczonych w etanolu. Dodatkowo wzbogacane są o składniki odpowiadające za ochronę UV czy zapach. 


CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE LAKIERU DO WŁOSÓW?Pierwszym i najistotniejszym krokiem  jest ustalenie jakiego efektu oczekujemy po zastosowaniu produktu na włosy. Obecnie rynek kosmetyczny i fryzjerski bogaty jest w produkty różnych firm dedykowane do włosów o różniej gęstości lub borykające się  z  konkretnym problemem. Ja jako posiadaczka dość cienkich włosów o skłonnościach do przetłuszczania szukam kosmetyków nie obciążających ich zanadto. Zależy mi jednak na długotrwałym utrzymaniu włosów w ryzach, więc wśród lakierów po jakie sięgam zwykle znajdują się te oznaczane najwyższym numerem (odpowiadającym  największemu stopniowi utrwalenia). Unikam kosmetyków tworzących na włosach jednolitą taflę.
WŁAŚCIWOŚCI CZY ZAPACH?A może jedno i drugie w parze? Jeszcze kilka lat temu w większości drogerii czy salonów fryzjerskich wybór był żaden. Jednakowy, mdlący zapach i przeznaczenie " do wszystkich typów". Na szczęście ten etap już dawno za nami, a co rusz na rynku pojawia się nowa marka. Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić produkty Ronney. Przywędrowały one do Polski z Wielkiej Brytanii. W większości to produkty przeznaczone do włosów, ale na markę składają się także akcesoria przydatne w gabinetach kosmetycznych czy salonach fryzjerskich.Lakiery do włosów Ronney na tle innych podobnych kosmetyków wyróżnia zapach. Szeroka gama pozwala na dobranie odpowiedniego produktu wg gustu klienta. Nie bez znaczenia jest fakt, że każdy z  nich posiada inne właściwości pielęgnacyjne. Autentycznie różnią się one między sobą składem, co sprawdziłam. Lakiery aplikowane w sposób zgodny z przeznaczeniem utrwalają fryzurę jednocześnie jej nie sklejając. Warto pamiętać o wskazówkach producenta, ponieważ aplikacja zbyt blisko lub za daleko od włosów wpłynie na efekt końcowy. Wiem co mówię, bo za pierwszym razem zrobiłam swoim włosom małe kuku spowodowane zbyt małą odległością i trochę je zlepiłam.Lakierów używam obecnie codziennie, ale nie oznacza to, że każdorazowo muszę zmywać je z włosów z użyciem szamponu jak to miało miejsce przy użyciu drogeryjnych produktów. Te zdecydowanie  dobrze dają się wyczesać z włosów. A cały proces obywa się bezboleśnie. Zdaję sobie sprawę jednak z tego, że mam krótkie włosy i mogę sobie pozwolić na skorzystanie z takiej możliwości. Nie wiem jednak jak wyglądałoby to w przypadku posiadaczek długich włosów.  Czarne opakowania  dobrze prezentują się w każdej scenerii. Różnice w wyglądzie odnoszą się wyłącznie do kolorów napisów. Każdy z nich przeznaczony jest dla innej serii.Wśród 8 proponowanych dwie wersje zdecydowanie przypadły mi do gustu. Były to wersja z kwasem hialuronowym o lekko męskim aromacie oraz orzeźwiające owocowe nuty zamknięte w wersji z olejkiem Babassu. Chociaż to produkty profesjonalne ich cena jest wyjątkowo przyjemna dla portfela.Szczegółowe informacje dotyczące każdej z oferowanych wersji znajdziecie na Ronney.

 • Wersja klasyczna - lakier do włosów Extra Strong ( biały)
 • Wersja wzmacniająca z olejkiem z orzechów Makadamia - Macadamia Oil Restorative (złoty brąz)
 • Wersja  regenerująca z dodatkiem kwasów owocowych - Multi Frut Regenerating (żółty)
 • Wersja nawilżająca z dodatkiem kwasu hialuronowego - Hialuronic Acid Moisturizing - (niebieski)
 • Wersja rewitalizująca z dodatkiem witamin- Vitamin Complex Revitalizing (różowy)
 • Wersja energetyzująca z dodatkiem olejku Babassu - Energizing Babassu oil (pomarańczowy)
 • Wersja wzmacniająca zapobiegająca wypadaniu- Agains hair loos L-arginina ( fioletowy)
 • Wersja odbudowująca z dodatkiem keratyny - Keratina Redbuilding  (zielony) 


LAKIER DO WŁOSÓW INACZEJ...


Wiecie, że lakierów do włosów można używać w sytuacjach kryzysowych? Przydają się nawet podczas prania...

 1. Pomagają usunąć plamy po makijażu. Zabrudzone miejsce należy popsikać lakierem do włosów i ustawić pranie zgodnie z informacjami na metce.
 2. Wasze buty z połyskiem trochę zmatowiały? Bezpośrednio po wypastowaniu i polerce nanieś na nie odrobinę produktu.
 3. Z pomocą lakieru możemy też dłużej cieszyć się bukietem kwiatów. Ale tą metodę pewnie już znacie...
 4. Tak samo jak wykorzystanie lakieru przy ujarzmianiu niesfornych brwi...
 5. Ale może nie wiedziałyście, że popsikanie butów wewnątrz zapobiegnie ślizganiu się stopy.
 6. Dodatkowo odrobina lakieru zaaplikowana na papierowy ręcznik ułatwi usuwanie sierści z ubrań.


Ciekawa jestem jak wiele z Was używa lakierów regularnie. Jakie są Wasze typy? Znacie produkty Ronney?Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komentarze są Waszą odpowiedzią na moje posty.
Dziękuję za cenne uwagi w nich zawarte, opinie, miłe słowa...
Autoreklama nie jest tu mile widziana.Zawsze odwiedzam blogi osób , które zostawiają coś od siebie;)

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia